Täiskasvanu roll projektis

Täiskasvanutel – õpetajatel, noorsootöötajatel, lapsevanematel – on projekti raames järgmised ülesanded:

– Osaleda koos noortega seminaridel,

– toetada noori seminaride järgselt, kui on noorte iseseisev töö.

Mis on seminar?
Seminar on selline kohtumine, kuhu tulevad kõik selle grupi noored ning lisaks neile on seminaridel ka projekti meeskond ning projekti partnerid. Seminare toimub kokku seitse: kolm seminari mõlemale grupile ning üks ühine seminar kõigile.
Seminaride käigus saavad noored teada rohkem oma õigustest ning mida antud õigus tähendab või mida endaga kaasa toob. Seminaride jooksul õpitakse läbi mitmete erinevate meetodite – näiteks kasutatakse foorumteatrit ühe meetodina, samuti filmi, koomikseid ja palju muud põnevat. Seminarid on alati kahepäevased (välja arvatud viimane, ühine seminar) ning paigutatud täpselt enne vaheaja algust, et koolitööd tegemata ei jääks. Samuti on kõik kulutused seminaril osalemiseks kaetud, see tähendab, et kõigile osalejatele on tagatud transport, toitlustus ja majutus. Sina pead lihtsalt kohale tulema.

 

Mida teevad noored seminaride järgselt?
Pärast seminari algab noorte iseseisev töö. See tähendab, et seminaride vahepeal on noorte ülesanne jälgida, kas see, mida nad seminaril õppisid, ka niiöelda päriselus paika peab. Kas neid õigusi, mis neile ette on nähtud, on neil võimalik ka päriselt ellu viia. 

 

Kuidas saan mina noori aidata?
Noori saad aidata nii, et oled neile alati toeks ja olemas. Enamjaolt tähendab see noorte juhendamist monitooringu käigus – kuidas monitooringut teha ja mismoodi. Lisaks sellele võivad mõned noored vajada ka innustavat õlapatsutust, et väsimus maha raputada ja asjaga edasi tegeleda. Kuigi suurem roll ja vastutus langeb siinkohal noore endi õlule, oleks ääretult oluline, et noorel oleks keegi, kelle juurde tulla abi paluma või nõu küsima.