“Lapse hääl!” hakkab otsi kokku tõmbama

29. september, 2014 0

Nüüdseks juba poolteist aastat tegutsenud “Lapse hääl!” hakkab tasapisi otsi kokku tõmbama. Projektis ette nähtud seminarid on nüüdseks tehtud. Neist viimane toimus augustikuus Remniku Õppe- ja Puhkekeskuses, tuues kokku kõik projektis osalenud noored ja õpetajad. Kokku kuus kooli, kolm eesti ja kolm vene õppekeelega. Sellega lõppesid ka projektis ette nähtud seminarid ja koolitused noortele.

Siiski, veel on üht-teist jäänud teha. Novembrikuus toimub noortekonverents “Õigus olla laps” kogus oma meeskonna kokku sel nädalavahetusel, 26.-28.septembril Pivarootsi Õppe- ja Puhkekeskuses, kus toimusid noortekonverentsi Mõttetalgud. Talgutes osalesid erinevate organisatsioonide noored ning talgutega pandi paika novembris toimuva konverentsi teema, sisu, kava ja tegevused. Kogu konverentsi võib kokku võtta kahe sõnaga – noortelt noortele!

Lisaks Pivarootsis toimunud Mõttetalgutele, viis Avinurme Gümnaasium 26.septembril läbi seminari, tuues taaskord kokku kõik projektis osalenud koolid ja noored. Sel korral on tegu aga Avinurme Gümnaasiumi enda initsiatiivi ja tahtega, mis jättis projetki meeskonnale üle vaid tervitada Avinurme noorte aktiivsust ja innukust ning toetada neid nii, kuis võimalik.

Projekti raames loodud õppemoodul on nüüdseks end sisse seadnud Tartu Ülikoolis. Sel sügisel said sotsiaaltöö ja õigusteaduskonna tudengid esmakordselt kuulata ainet “Sissejuhatus lapse õigustesse”, mis suuremas osas keskendub Lapse õiguste konventsioonile. Hetkel tundub, et tegu on suisa ühe populaarseima valikainega.
Muide, käesoleval sügisel, 20.novembril saab Lapse õiguste konventsioon 25.aastaseks!

Tallinna Ülikooli  Sotsiaaltöö Instituudi, Kasvatusteaduste Instituudi ning õigusakadeemiaga on hetkel veel käimas läbirääkimised võimalusega alustada õppemooduliga juba 2016.aasta sügisel Tallinna Ülikoolis.

10624887_753429971367209_5032550199411769096_n

Fotomeenutus 18.-20.augustil toimunud ühisseminarist Remniku Õppe- ja Puhkekeskuses.